RUH30150M
RUH30150M
ПроизводительShenzhen ruichips Semicon
Партномер производителяRUH30150M
ОписаниеTransistors/Thyristors Shenzhen ruichips Semicon RUH30150M
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Shenzhen ruichips Semicon |
| Вес | 0.18 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 150A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 6980pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 50W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 78pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 0.9mΩ@10V,50A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 107nC |
