HX232-S
HX232-S
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | ИС RS232 |
| Производитель | ZHHXDZ |
| Вес | 0.313 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 4.5V~5.5V |
| Quiescent Current | 8mA |
| Type | Transceiver |
| Data Rate | 120Kbps |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Receivers | 2 |
| Data Rate(Max) | - |
| Types | Transceiver |
| ESD Protect | - |
| Number of receiver | 2 |
| Number of Driver | 2 |
| charge pump | Yes |
| Voltage - Supply | 5V |
