APM32F107VCT6
APM32F107VCT6
ПроизводительGeehy
Партномер производителяAPM32F107VCT6
ОписаниеEmbedded Processors & Controllers Geehy APM32F107VCT6
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Микроконтроллеры (MCU/MPU/SOC) |
| Производитель | Geehy |
| Вес | 3.33 |
| EEPROM | - |
| CPU Maximum Speed | 96MHz |
| Low Voltage Detection Threshold | 2V~3.6V |
| Program Memory Type | FLASH |
| DAC (Bit) | 12bit |
| Program Storage Size | 256KB |
| CPU Core | ARM Cortex-M3 |
| Number of I/O | 80 |
| ADC (Bit) | 12bit |
| Application Area | - |
| GPIO Ports Number | 80 |
| PWM (Bit) | 16bit |
| Voltage - Supply | 2V~3.6V |
| Oscillator Type | Built-in+External |
