APM32F407RGT6
APM32F407RGT6
ПроизводительGeehy
Партномер производителяAPM32F407RGT6
ОписаниеEmbedded Processors & Controllers Geehy APM32F407RGT6
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Микроконтроллеры (MCU/MPU/SOC) |
| Производитель | Geehy |
| Вес | 3.12 |
| EEPROM | - |
| CPU Maximum Speed | 168MHz |
| Low Voltage Detection Threshold | 1.8V~3.6V |
| Program Memory Type | FLASH |
| DAC (Bit) | 12bit |
| Program Storage Size | 1MB |
| CPU Core | ARM Cortex-M4F |
| Number of I/O | 51 |
| ADC (Bit) | 12bit |
| GPIO Ports Number | 51 |
| PWM (Bit) | 16bit |
| Voltage - Supply | 1.8V~3.6V |
| Oscillator Type | Built-in+External |
