FCM32F042F6P6
FCM32F042F6P6
ПроизводительFlashchip Microelectronics
Партномер производителяFCM32F042F6P6
ОписаниеEmbedded Processors & Controllers Flashchip Microelectronics FCM32F042F6P6
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Модули RF |
| Производитель | Flashchip Microelectronics |
| Вес | 0.24 |
| CPU Maximum Speed | 48MHz |
| Low Voltage Detection Threshold | 1.8V~5.5V |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Storage Size | 32KB |
| CPU Core | ARM Cortex-M0 |
| Number of I/O | 16 |
| ADC (Bit) | 12bit |
| GPIO Ports Number | 16 |
| PWM (Bit) | 16bit |
| Voltage - Supply | 1.8V~5.5V |
