CW32L083RCT6
CW32L083RCT6
ПроизводительCW
Партномер производителяCW32L083RCT6
ОписаниеEmbedded Processors & Controllers CW CW32L083RCT6
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Микроконтроллеры (MCU/MPU/SOC) |
| Производитель | CW |
| Вес | 1.172 |
| CPU Maximum Speed | 64MHz |
| Low Voltage Detection Threshold | 1.65V~5.5V |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Storage Size | 256KB |
| CPU Core | ARM Cortex-M0+ |
| Number of I/O | 55 |
| ADC (Bit) | 12bit |
| GPIO Ports Number | 55 |
| PWM (Bit) | 16bit |
| Voltage - Supply | 1.65V~5.5V |
