D211BBV
D211BBV
ПроизводительArtinchip
Партномер производителяD211BBV
ОписаниеEmbedded Processors & Controllers Artinchip D211BBV
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Микроконтроллеры (MCU/MPU/SOC) |
| Производитель | Artinchip |
| Вес | 1.488 |
| CPU Maximum Speed | 600MHz |
| Low Voltage Detection Threshold | 3.3V |
| CPU Core | Others |
| Number of I/O | 61 |
| ADC (Bit) | 12bit |
| Application Area | - |
| GPIO Ports Number | 61 |
| Voltage - Supply | 3.3V |
