KIA78L05T
KIA78L05T
ПроизводительKIA Semicon Tech
Партномер производителяKIA78L05T
ОписаниеPower Management (PMIC) KIA Semicon Tech KIA78L05T
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | KIA Semicon Tech |
| Вес | 0.145 |
| Operating Temperature | 0℃~+100℃ |
| Output Current | 100mA |
| Quiescent Current | 2.8mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 30V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection;Short Circuit Protection |
| Standby Current | 2.8mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 49dB@(120Hz) |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Noise | 40uVrms |
| Feature | Overcurrent Protection(OCP);Thermal Protection(TSD);Short-Circuit Protection |
| Output Voltage | 5V |
| Dropout Voltage | 1.7V@(40mA) |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 1.7V |
