MST5A50BTS-C
MST5A50BTS-C
ПроизводительMST
Партномер производителяMST5A50BTS-C
ОписаниеPower Management (PMIC) MST MST5A50BTS-C
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | MST |
| Вес | 0.17 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Ta) |
| Output Current | 100mA |
| Quiescent Current | 4.5uA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 100V |
| Features | Short Circuit Protection;Over Current Protection;Thermal Shutdown |
| Standby Current | 4.5uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | - |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 100V |
| Feature | Low ESR;Overcurrent Protection(OCP);Thermal Protection(TSD);ESD Protection;Short-Circuit Protection |
| Output Voltage | 5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 830mV@(100mA) |
