LR8341A-T50
LR8341A-T50
ПроизводительLR
Партномер производителяLR8341A-T50
ОписаниеPower Management (PMIC) LR LR8341A-T50
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | LR |
| Вес | 0.041 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(Ta) |
| Output Current | 100mA |
| Quiescent Current | 2uA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 40V |
| Features | Over Current Protection;Short Circuit Protection |
| Standby Current | 2uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | - |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 40V |
| Noise | - |
| Feature | Overcurrent Protection(OCP);Short-Circuit Protection |
| Output Voltage | 5V |
| Dropout Voltage | - |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 350mV@(50mA) |
