ASM6050AD
ASM6050AD
ПроизводительSine Microelectronics
Партномер производителяASM6050AD
ОписаниеPower Management (PMIC) Sine Microelectronics ASM6050AD
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Sine Microelectronics |
| Вес | 0.382 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 600mA |
| Output Type | Fixed |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 68dB@(100Hz) |
| Maximum Input Voltage | 60V |
| Feature | Thermal Protection(TSD);ESD Protection;Anti-Siphon;Short-Circuit Protection;Automatic Discharge Function;Automotive Standard Certification;Soft Start |
| Output Voltage | 5V |
