ZD1117ILTR33
ZD1117ILTR33
ПроизводительZetta
Партномер производителяZD1117ILTR33
ОписаниеPower Management (PMIC) Zetta ZD1117ILTR33
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Zetta |
| Вес | 0.26 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 1A |
| Quiescent Current | 5mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 16V |
| Features | Over Temperature Protection;Over Current Protection |
| Standby Current | 5mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | - |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 18V |
| Noise | - |
| Feature | - |
| Output Voltage | 3.3V |
| Dropout Voltage | 1.3V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 1.5V@(1A) |
