ZD1117ILTR331
ZD1117ILTR331
ПроизводительZetta
Партномер производителяZD1117ILTR331
ОписаниеPower Management (PMIC) Zetta ZD1117ILTR331
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Zetta |
| Вес | 0.1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 1A |
| Quiescent Current | 2mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 16V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection |
| Standby Current | 2mA |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 18V |
| Feature | Overcurrent Protection(OCP);Thermal Protection(TSD) |
| Output Voltage | 3.3V |
| Dropout Voltage | 1.3V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 1.3V@(1A) |
