WD78L05RTR-BG
WD78L05RTR-BG
ПроизводительWade
Партномер производителяWD78L05RTR-BG
ОписаниеPower Management (PMIC) Wade WD78L05RTR-BG
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Wade |
| Вес | 0.16 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Output Current | 100mA |
| Standby Current | 2mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 62dB@(120Hz) |
| Maximum Input Voltage | 15V |
| Noise | 0.004%Vout |
| Feature | Overcurrent Protection(OCP);Thermal Protection(TSD);ESD Protection;Short-Circuit Protection |
| Output Voltage | 5V |
