LT1105
LT1105
ПроизводительLETO
Партномер производителяLT1105
ОписаниеPower Management (PMIC) LETO LT1105
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | LETO |
| Вес | 0.16 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 50mA |
| Quiescent Current | 23uA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 100V |
| Features | Enable;Over Temperature Protection;Short Circuit Protection |
| Standby Current | 23uA |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 100V |
| Feature | Low ESR;Overcurrent Protection(OCP);Thermal Protection(TSD);With ability;Short-Circuit Protection |
| Output Voltage | 1.2V~90V |
| Dropout Voltage | 2.8V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 2.8V |
