IBSP3032ADJDN6AR00
IBSP3032ADJDN6AR00
ПроизводительInbisen
Партномер производителяIBSP3032ADJDN6AR00
ОписаниеPower Management (PMIC) Inbisen IBSP3032ADJDN6AR00
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Inbisen |
| Вес | 0.051 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Output Current | 300mA |
| Quiescent Current | 40uA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 20V |
| Features | Enable;Soft Start;Reverse Polarity Protection;Over Current Protection;Over Temperature Protection |
| Standby Current | 40uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 58dB@(1MHz) |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 20V |
| Noise | 10uVrms |
| Output Voltage | 1.2V~19.55V |
| Dropout Voltage | 450mV@(300mA) |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 450mV@(300mA) |
