TD5830C
TD5830C
ПроизводительTechcode Semicon
Партномер производителяTD5830C
ОписаниеPower Management (PMIC) Techcode TD5830C
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Techcode Semicon |
| Вес | 0.199 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Output Current | 3A |
| Quiescent Current | 600uA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 5.5V |
| Features | Over Current Protection |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | - |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 5.5V |
| Feature | Overcurrent Protection(OCP);Thermal Protection(TSD);ESD Protection;With ability;Short-Circuit Protection |
| Output Voltage | 800mV~5.15V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 210mV@(3A) |
