FP6145BSPCTR
FP6145BSPCTR
ПроизводительFitipower Integrated Tech
Партномер производителяFP6145BSPCTR
ОписаниеPower Management (PMIC) FITIPOWER FP6145BSPCTR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Fitipower Integrated Tech |
| Вес | 0.208 |
| Output Current | 2A |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 5.5V |
| Features | Enable;Soft Start;Over Current Protection;Over Temperature Protection;Under Voltage Lockout |
| Standby Current | 1mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 65dB@(120Hz) |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 5.5V |
| Output Voltage | 800mV~5.1V |
| Dropout Voltage | 240mV@(2A) |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 400mV@(2A) |
