FP6166S5CTR
FP6166S5CTR
ПроизводительFitipower Integrated Tech
Партномер производителяFP6166S5CTR
ОписаниеPower Management (PMIC) FITIPOWER FP6166S5CTR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Fitipower Integrated Tech |
| Вес | 0.04 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(Ta) |
| Output Current | 600mA |
| Quiescent Current | 45uA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 5.5V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70dB@(10kHz) |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 5.5V |
| Noise | 30uVrms |
| Feature | Low ESR;Overcurrent Protection(OCP);Thermal Protection(TSD);With ability |
| Output Voltage | 1V~5.5V |
| Dropout Voltage | 890mV@(600mA) |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 890mV@(600mA) |
