FP6182-28X7
FP6182-28X7
ПроизводительFitipower Integrated Tech
Партномер производителяFP6182-28X7
ОписаниеPower Management (PMIC) FITIPOWER FP6182-28X7
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Fitipower Integrated Tech |
| Вес | 0.005 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(Ta) |
| Output Current | 150mA |
| Quiescent Current | 1uA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 5.5V |
| Features | Enable;Short Circuit Protection |
| Standby Current | 1uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | - |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 5.5V |
| Feature | Low ESR;Overcurrent Protection(OCP);With ability;Short-Circuit Protection |
| Output Voltage | 2.8V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 400mV@(150mA) |
