FP6186AS5
FP6186AS5
ПроизводительFitipower Integrated Tech
Партномер производителяFP6186AS5
ОписаниеPower Management (PMIC) FITIPOWER FP6186AS5
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Fitipower Integrated Tech |
| Вес | 0.035 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Current | 600mA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 5.5V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection;Soft Start;Enable |
| Standby Current | 60uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 75dB@(1kHz) |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 5.5V |
| Noise | 50uVrms |
| Feature | Low ESR;Overcurrent Protection(OCP);Thermal Protection(TSD);With ability |
| Output Voltage | 800mV~5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | - |
