ABS8
ABS8
ПроизводительMOSPEC Semicon
Партномер производителяABS8
ОписаниеDiodes MOSPEC Semicon ABS8
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Мостовые выпрямители |
| Производитель | MOSPEC Semicon |
| Вес | 0.168 |
| Operating Temperature | -65℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 1A |
| Peak Forward Surge Current | 30A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 950mV@1A |
| Reverse Voltage (Vr) | 800V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 500uA@800V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 800V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 30A |
| Current - Rectified | 1A |
| Operating Junction Temperature Range | -65℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 950mV@1A |
