MB6S
MB6S
ПроизводительMOSPEC Semicon
Партномер производителяMB6S
ОписаниеDiodes MOSPEC Semicon MB6S
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Мостовые выпрямители |
| Производитель | MOSPEC Semicon |
| Вес | 0.215 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 800mA |
| Peak Forward Surge Current | 35A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1V@400mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 600V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA@600V |
