MB10F
MB10F
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Мостовые выпрямители |
| Производитель | GW |
| Вес | 0.022 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 800mA |
| Peak Forward Surge Current | 30A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1V@400mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 1kV |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA@1kV |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 1kV |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 3A |
| Current - Rectified | 800mA |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1V@400mA |
