MB10S(46MIL)
MB10S(46MIL)
Производительbaocheng(Shandong Baocheng Elec)
Партномер производителяMB10S(46MIL)
ОписаниеDiodes baocheng MB10S(46MIL)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Мостовые выпрямители |
| Производитель | baocheng(Shandong Baocheng Elec) |
| Вес | 0.15 |
| Operating Temperature | -55℃~150℃@(TJ) |
| Rectified Current | 800mA |
| Peak Forward Surge Current | 30A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.1V@0.8A |
| Reverse Voltage (Vr) | 1kV |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 10uA |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 1kV |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 30A |
| Current - Rectified | 800mA |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.1V@0.8A |
