KBJ408
KBJ408
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Мостовые выпрямители |
| Производитель | SEP |
| Вес | 4.45 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 4A |
| Peak Forward Surge Current | 150A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1V@4A |
| Reverse Voltage (Vr) | 800V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA@800V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 800V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 135A |
| Current - Rectified | 4A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.1V@4A |
