KBL608
KBL608
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Мостовые выпрямители |
| Производитель | SEP |
| Вес | 4.16 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 6A |
| Peak Forward Surge Current | 200A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.02V@6A |
| Reverse Voltage (Vr) | 800V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 10uA@800V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 800V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 200A |
| Current - Rectified | 6A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 4.1V@6A |
