KBP206
KBP206
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Мостовые выпрямители |
| Производитель | SEP |
| Вес | 1.63 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 2A |
| Peak Forward Surge Current | 60A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1V@2A |
| Reverse Voltage (Vr) | 650V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 10uA |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 600V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 60A |
| Current - Rectified | 2A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.1V@2.0A |
