SMCJ75A
SMCJ75A
ПроизводительSINO-IC
Партномер производителяSMCJ75A
ОписаниеTransistors/Thyristors SINO-IC SMCJ75A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Защита от электростатических разрядов и перенапряжений (TVS/ESD) |
| Производитель | SINO-IC |
| Вес | 0.307 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | TVS |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA |
| Breakdown Voltage | 83.3V |
| Peak Pulse Power Dissipation (Ppp) | 1.5kW@10/1000us |
| Maximum Clamping Voltage | 121V |
| Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm) | 75V |
| Peak Pulse Current (Ipp) | 12.4A |
| polarity | Unidirectional |
| Clamping Voltage | 121V |
| Voltage - Breakdown | 92.1V |
