SMDJ40A
SMDJ40A
ПроизводительSINO-IC
Партномер производителяSMDJ40A
ОписаниеTransistors/Thyristors SINO-IC SMDJ40A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Защита от электростатических разрядов и перенапряжений (TVS/ESD) |
| Производитель | SINO-IC |
| Вес | 0.427 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | TVS |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA |
| Breakdown Voltage | 44.4V |
| Peak Pulse Power Dissipation (Ppp) | 5kW@10/1000us |
| Maximum Clamping Voltage | 64V |
| Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm) | 40V |
| Peak Pulse Current (Ipp) | 77.5A@10/1000us |
| Clamping Voltage | 64.5V |
| Voltage - Breakdown | 49.1V |
