EL504UGW
EL504UGW
ПроизводительEKINGLUX
Партномер производителяEL504UGW
ОписаниеOptoelectronics EKINGLUX EL504UGW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Светодиодные индикаторы - дискретные |
| Производитель | EKINGLUX |
| Вес | 0.29 |
| Operating Temperature | -40℃~+90℃ |
| Diode Configuration | Discrete Diode |
| Power(Watts) | - |
| Color temperature | - |
| Installation method | - |
| Forward current | 20mA |
| Peak Wavelength | 530nm |
| Viewing Angle | 70° |
| Lens Color | Frosted White Lens |
| Luminous Intensity | 2cd |
| Lamp Holder Type | 5mm round lamp head |
| Wavelength - Dominant | 520nm~526nm |
| Illumination Color | Emerald Green |
| Voltage - Forward(Vf) | 3V |
