973-12VDC-SL-A
973-12VDC-SL-A
ПроизводительNHC
Партномер производителя973-12VDC-SL-A
ОписаниеRelays NHC 973-12VDC-SL-A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | NHC |
| Вес | 9.64 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 400Ω |
| Contact form | One Normally Open: 1A (SPST-NO) |
| Maximum Switching Voltage | 277V@AC;110V@DC |
| Coil Rated Power | 360mW |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 5ms |
| Coil Type | Non-polar - Single Coil |
| Contact Rating | - |
| Maximum Switching Current | - |
| Pin Number | 4 |
