973-24VDC-SL-A 10A250VAC
973-24VDC-SL-A 10A250VAC
ПроизводительNHC
Партномер производителя973-24VDC-SL-A 10A250VAC
ОписаниеRelays NHC 973-24VDC-SL-A 10A250VAC
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | NHC |
| Вес | 9.26 |
| Operating Temperature | - |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Contact Resistance | - |
| Coil resistance | - |
| Contact form | One Normally Open: 1A (SPST-NO) |
| Maximum Switching Voltage | - |
| Operate Time | - |
| Coil Voltage | 24V |
| Release Time | - |
| Coil Type | Non-polar - Single Coil |
| Contact Rating | - |
| Maximum Switching Current | 10A |
| Pin Number | 4 |
