972-1C-5DS-F
972-1C-5DS-F
ПроизводительHSINDA
Партномер производителя972-1C-5DS-F
ОписаниеRelays HSINDA 972-1C-5DS-F
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | HSINDA |
| Вес | 4.188 |
| Operating Temperature | -30℃~+70℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Number of Pins | - |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 70Ω |
| Contact form | One set changeover: 1C (SPDT - changeover) |
| Maximum Switching Voltage | - |
| Coil Rated Power | 360mW |
| Operate Time | 6ms |
| Coil Voltage | 5V |
| Release Time | 3ms |
| Coil Type | - |
| Contact Rating | 5A@125VAC;5A@30VDC;3A@250VAC |
| Maximum Switching Current | - |
| Pin Number | - |
| Switching Voltage(Max) | 250V@AC;30V@DC |
| Switching Current(Max) | 5A |
