YX208Z-S-112DM
YX208Z-S-112DM
ПроизводительYONGNENG
Партномер производителяYX208Z-S-112DM
ОписаниеRelays YONGNENG YX208Z-S-112DM
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | YONGNENG |
| Вес | 14.308 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Number of Pins | 6 |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 270Ω |
| Contact form | 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) |
| Maximum Switching Voltage | 250V@AC;30V@DC |
| Coil Rated Power | 540mW |
| Operate Time | 15ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 8ms |
| Contact Rating | 16A@250VAC |
| Maximum Switching Current | 16A |
| Pin Number | 6 |
| Switching Voltage(Max) | 250V@AC;30V@DC |
| Switching Current(Max) | 16A |
