SRD-5VDC-SL-B
SRD-5VDC-SL-B
ПроизводительNingbo Songle Relay
Партномер производителяSRD-5VDC-SL-B
ОписаниеRelays Songle Relay SRD-5VDC-SL-B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | Ningbo Songle Relay |
| Вес | 9 |
| Number of Pins | 4 |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 70Ω |
| Contact form | 1 Set Normally Closed: 1B (SPST-NC) |
| Maximum Switching Voltage | 250V@AC |
| Coil Rated Power | 360mW |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 5V |
| Release Time | 10ms |
| Coil Type | Non-Polarized - Single Coil |
| Contact Rating | - |
| Maximum Switching Current | 15A |
| Pin Number | 4 |
| Switching Voltage(Max) | 250V@AC |
| Switching Current(Max) | 15A |
