SRS-12VDC-SL
SRS-12VDC-SL
ПроизводительNingbo Songle Relay
Партномер производителяSRS-12VDC-SL
ОписаниеRelays Songle Relay SRS-12VDC-SL
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | Ningbo Songle Relay |
| Вес | 3.51 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Pins | 6 |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 400Ω |
| Contact form | One set changeover: 1C (SPDT - changeover) |
| Maximum Switching Voltage | 250V@AC |
| Coil Rated Power | 360mW |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 10ms |
| Coil Type | Non-Polarized - Single Coil |
| Contact Rating | - |
| Maximum Switching Current | 3A |
| Pin Number | 6 |
| Switching Voltage(Max) | 250V@AC |
| Switching Current(Max) | 3A |
