SRSB-5VDC-SL-A
SRSB-5VDC-SL-A
ПроизводительNingbo Songle Relay
Партномер производителяSRSB-5VDC-SL-A
ОписаниеRelays Songle Relay SRSB-5VDC-SL-A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | Ningbo Songle Relay |
| Вес | 5.8 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 55.5Ω |
| Coil Rated Power | 450mW |
| Operate Time | 3ms |
| Coil Voltage | 5V |
| Release Time | 3ms |
| Contact Rating | 5A@250VAC;16A@250VAC;10A@125VAC;10A@30VDC |
| Switching Voltage(Max) | 217V@AC;30V@DC |
| Switching Current(Max) | 10A |
