3DD4612DT-92
3DD4612DT-92
ПроизводительJilin Sino-Microelectronics
Партномер производителя3DD4612DT-92
ОписаниеTransistors/Thyristors Jilin Sino-Microelectronics 3DD4612DT-92
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | Jilin Sino-Microelectronics |
| Вес | 0.336 |
| Operating Temperature | - |
| Power Dissipation (Pd) | 1W |
| Transistor Type | NPN |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 22@100mA,10V |
| Collector Current (Ic) | 1.5A |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 450V |
| Transition frequency (fT) | 4MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 300mV@500mA,100mA |
| Collector Cut-Off Current (Icbo) | 1uA |
