PA75CC
PA75CC
ПроизводительApex Microtechnology
Партномер производителяPA75CC
ОписаниеAmplifiers/Comparators APEX PA75CC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Операционный усилитель |
| Производитель | Apex Microtechnology |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Output Current | 1.5A |
| Input Offset Current(Ios) | - |
| Rail to Rail | - |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 40V |
| Voltage - Supply | 5V~40V;-20V~-2.5V;2.5V~20V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 90dB |
| Slew Rate | 1.4V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 1mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 20uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 8mA |
| Input offset current drift(Ios TC) | - |
| Gain Bandwidth Product | 1.4MHz |
| Ib - Input Bias Current | 100nA |
