GS8548-SR
GS8548-SR
ПроизводительGainsil
Партномер производителяGS8548-SR
ОписаниеAmplifiers/Comparators Gainsil GS8548-SR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прецизионные операционные усилители |
| Производитель | Gainsil |
| Вес | 0.18 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Supply Voltage | 2.2V~5.5V |
| Voltage - Input Offset(Vos) | 5uV |
| Output Current | 82mA |
| Input Offset Current(Ios) | 10pA |
| Current - Input Bias(Ib) | 100pA |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 100dB |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Gain Bandwidth Product(GBP) | 5.5MHz |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 39nV/√Hz@1kHz |
| Number of Circuits | Dual channel |
| Input Offset Voltage Drift (Vos TC) | 0.027uV/°C |
| Supply Current | 642uA |
| Voltage - Supply | 2.2V~5.5V;-2.75V~-1.1V;1.1V~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 100dB |
| Slew Rate | 3.3V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 5uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 27nV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 642uA |
| Gain Bandwidth Product | 5.5MHz |
| Ib - Input Bias Current | 100pA |
