GS8591-TR
GS8591-TR
ПроизводительGainsil
Партномер производителяGS8591-TR
ОписаниеAmplifiers/Comparators Gainsil GS8591-TR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прецизионные операционные усилители |
| Производитель | Gainsil |
| Вес | 0.042 |
| Operating Temperature | -45℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Voltage | 1.8V~5.5V |
| Voltage - Input Offset(Vos) | 30uV |
| Output Current | 30mA |
| Input Offset Current(Ios) | 10pA |
| Current - Input Bias(Ib) | 20pA |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 110dB |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Gain Bandwidth Product(GBP) | 4.5MHz |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 30nV/√Hz@1kHz |
| Number of Circuits | Single channel |
| Input Offset Voltage Drift (Vos TC) | 10nV/°C |
| Supply Current | 550uA |
| Voltage - Supply | 1.8V~5.5V;-2.75V~-900mV;900mV~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 110dB |
| Slew Rate | 2.5V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 30uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 10nV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 550uA |
| Gain Bandwidth Product | 4.5MHz |
| Ib - Input Bias Current | 20pA |
