HX6017A
HX6017A
ПроизводительHEXIN
Партномер производителяHX6017A
ОписаниеPower Management (PMIC) HEXIN HX6017A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | HEXIN |
| Вес | 0.6 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 25uA |
| Operating Voltage | 9V~10.5V |
| Charging Saturation Voltage | 8.4V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 2 |
| End-Off Voltage | - |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
