SEBT3904U
SEBT3904U
ПроизводительSINO-IC
Партномер производителяSEBT3904U
ОписаниеTransistors/Thyristors SINO-IC SEBT3904U
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | SINO-IC |
| Вес | 0.032 |
| Operating Temperature | - |
| Power Dissipation (Pd) | 250mW |
| Transistor Type | NPN |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 100@10mA,1V |
| Collector Current (Ic) | 200mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 40V |
| Transition frequency (fT) | 300MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 200mV@50mA,5mA |
| Collector Cut-Off Current (Icbo) | 50nA |
