HX6610S
HX6610S
ПроизводительHX(hengjiaxing)
Партномер производителяHX6610S
ОписаниеPower Management (PMIC) hengjiaxing HX6610S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | HX(hengjiaxing) |
| Вес | 0.162 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 1uA |
| Operating Voltage | 4.5V~7V |
| Charging Saturation Voltage | 4.22V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Not supported |
| Charge Current - Max | 1A |
| 0V Battery Charge | Support |
