TX5817
TX5817
ПроизводительXDS
Партномер производителяTX5817
ОписаниеPower Management (PMIC) XDS TX5817
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | XDS |
| Вес | 0.192 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 4.7V~26V |
| Quiescent Current | 2mA |
| Operating Voltage | 4.7V~26V |
| Charging Saturation Voltage | 8.4V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Maximum Charge Current | 1.5A |
| Number of Cells | 2 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1.5A |
