TX5818
TX5818
ПроизводительXDS
Партномер производителяTX5818
ОписаниеPower Management (PMIC) XDS TX5818
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | XDS |
| Вес | 0.132 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 4.4V~26V |
| Quiescent Current | 2mA |
| Operating Voltage | 4.4V~26V |
| Charging Saturation Voltage | 12.6V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | - |
| Maximum Charge Current | 1.55A |
| Number of Cells | 2 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1.55A |
