LM358
LM358
ПроизводительPUOLOP
Партномер производителяLM358
ОписаниеAmplifiers/Comparators PUOLOP LM358
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Операционный усилитель |
| Производитель | PUOLOP |
| Вес | 0.22 |
| Operating Temperature | 0℃~+70℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Input Offset(Vos) | 5mV |
| Output Current | 20mA |
| Input Offset Current(Ios) | 3nA |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 90dB |
| Rail to Rail | - |
| Gain Bandwidth Product(GBP) | - |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 32V |
| Noise density(eN) | - |
| Number of Circuits | Dual |
| Slew Rate(SR) | - |
| Input Offset Voltage Drift (Vos TC) | 7uV/℃ |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 90dB |
| Slew Rate | - |
| Vos - Input Offset Voltage | 5mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 7uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 500uA |
| Input offset current drift(Ios TC) | 10pA/℃ |
| Gain Bandwidth Product | - |
| Ib - Input Bias Current | 45nA |
