PT4056
PT4056
ПроизводительPUOLOP
Партномер производителяPT4056
ОписаниеPower Management (PMIC) PUOLOP PT4056
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | PUOLOP |
| Вес | 0.18 |
| Operating Temperature | -20℃~+75℃ |
| Quiescent Current | 55uA |
| Operating Voltage | 4V~6V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
| 0V Battery Charge | Not supported |
