PT4057
PT4057
ПроизводительPUOLOP
Партномер производителяPT4057
ОписаниеPower Management (PMIC) PUOLOP PT4057
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | PUOLOP |
| Вес | 0.17 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 55uA |
| Operating Voltage | 4V~8V |
| Charging Saturation Voltage | 4.35V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1.1A |
